KOLÁŽ: PPD

Muž štvanec. Po rozvodu a s novou rodinkou

Začalo to tak nevinně. Asistentka v práci, mladá, upravená, bezdětná a tak krásně bezstarostná.

Vídám je často, v práci, v soudních síních i jinde. Muži po rozvodu s novou rodinkou. Štvanci.

Začalo to tak nevinně. Asistentka v práci, mladá, upravená, atraktivní, bezdětná a tak krásně bezstarostná. Nějak se zdrželi po jednání, hovory o životě, sklenka vína, jak to bývá.

A už se to sypalo. Manželka na to přišla, trochu se to snažili slepit, ale jak by mohla pětačtyřicítka s dvěma dětmi konkurovat téhle mladé krasavici?

Nějak se dohodneme, jsme rozumní lidé. Kanceláře s ostrým světlem zářivek, distingovaný advokát, razítka na listinách. Rozsudek „jménem republiky“. Vyřizování papírů, stěhování za novou ženou. Z domu se zahradou do třípokojového bytu. Naštěstí s balkónem.

Miminko je na cestě. Starší děti to nenesou dobře, i když jim to rodiče přece tak rozumně vysvětlili. První konflikty s novou partnerkou. Proč ji nerespektují? A proč je ona nemá ráda? Dcera je drzá, syn nemluví a sedí u počítače celou dobu víkendové „návštěvy“. Na povinné výlety jezdí s otráveným obličejem. Nespraví to ani nový iPhone. Ty děti jsou ale nevděčné. Radost z rodičovství se vytrácí. 

Rodinný rozpočet už není tak pohodový jako dřív. Ukrajuje z něj výživné, a hodně. První žena chce víc, dítě potřebuje rovnátka, potřebuje na tábor, potřebuje nové sportovní boty. Nová žena je protivná, proč se má platit tolik? Vždyť bývalá jde jenom po penězích!

Firmě se nedaří a bonusy se letos vyplácet nebudou. Nová manželka ale samozřejmě chce do Alp lyžovat a v létě do Řecka. Vzít s sebou děti, nebo ne? A musíme vybavit dětský pokoj. Auto je potřeba větší. A bonusy nebudou… Nadřízení v nadnárodním koncernu tlačí na výsledky, podřízení reptají. Banka zvedla úroky z hypotéky. Syn se zhoršil ve škole a už jednou utekl z domova. Bývalka ho zjevně nezvládá, jako matka nestála nikdy za moc, když se to tak vezme.

Manželka chce chodit cvičit a on bude hlídat batole. V jeho věku už to dává dost zabrat. Na skráních přibývají šediny. Ale když si oblékne košili, pořád vypadá dobře. Interesantní padesátník, dá se říci. A právě přijali do oddělení novou ekonomku. Má po státnicích, její přítel bude ještě dva roky studovat. Zítra by ji mohl pozvat na oběd a blíž se s ní seznámit.

On-line magazín pro rodiče,
školáky, studenty,
ale též učitele.